Fotoğrafçılık kategorisinde (540 puan) tarafından

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 oy
(800 puan) tarafından
Battery Grip fotoğraf makinelerimizin alt kısmına tripod bağlantı noktasından takılan pil veya pil yuvasıdır.
Battery Grip ile yedek bataryanızın da kullanıma hazır beklemesini sağlar.
Ayrıca batarya dışında kalem piller ile de çalışmaları en büyük avantajlarından biridir.
Kalem pili her yerde bulabileceğinizden dolayı avantajdır. Battery Grip alırken 2. bataryayı da almanız gerekmektedir.
Eğer uzun süre çekim yapacaksanız Battery Grip kullanmalısınız.
Battery Grip takılı makinenin ağırlığı artacağından ve boyutu büyümesinden dolayı daha rahat tutuş kabiliyeti kazandırır ve titremeyi azaltıcı etki sağlamaktadır.
Ayrıca Battery Grip üzerinde ilave olarak deklanşör ve tekerlek ile makineyi dikey tuttuğunuzda da daha kolay kullanabilirsiniz.
Ayrıca makinenizin alt kısmını çizilmeye karşı korumaktadır.
Battery Gripler pil ve batarya ile çalışır.(istediğinizle kullanabilirsiniz).
Aynı anda iki adet batarya kullanım imkanı sunduğu için çekeceğiniz kare sayısı ikiye  katlanır ve uzun süreli çekimlerde pil derdiniz kalmaz. Üzerinde bulunan deklanşör ile dikey kullanımda da çekim yapılmasını kolaylaştırır. Üzerinde bulunan tekerlek sayesinde enstantane, diyafram ve ıso ayarlarını kolay ve hızlı yapmanıza olanak sağlar. Makinenizin görünümünü daha profesyonel hale getirir, Üst seviye profesyonel makinelerde Battery Grip gövdeye bütün halde geliyor
0 oy
(465 puan) tarafından
Battery grip, fotoğraf makinesinin altına yerleştirilen özel pil yuvasıdır.  Daha uzun süre  çekim yapılabilmesini sağlayan yardımcı bir araçtır. Battery grip, kamerayı olduğundan büyük gösterir. Bu da daha profesyonel işlerde artı bir avantaj sağlar. Son dönemde üretilen, üst seviye kameralarda battery grip, body ile birlikte gönderilmektedir. Diğer bir avantajı ise kameranın daha iyi kavranmasını sağlar. Bu da özellikle video çekimlerde avantaj sağlar.
...