Fotoğrafçılık kategorisinde (164 puan) tarafından
Fotoğraf makineleri ile birlikte gelen lens ile istediğim çekimleri yapabilir miyim? Kit lens yararsız mı satıp başka bir lens mi almalıyım?

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

+2 oy
(465 puan) tarafından
Makine ile birlikte gelen lenslere kit lens denir, genelde 18-55 olurlar. Kit lens hakkında çoğu kişi haksız eleştirilerde bulunabiliyor. Fotoğraf çekimine yeni başladıysanız ve hangi alanda çekim yapacağınız konusunda kararsızsanız bir süre kit lens ile devam edin. Çünkü kit lens ile manzara, portre ve makro çekimi konusunda çekimler yapıp daha sonra seçtiğiniz alana yönelebilirsiniz. Kit lensi hor görmeyin, fiyatına göre iyidir. Kit lensinizi sevin, kit lensle nasıl daha güzel fotoğraf çekebilirim diye çalışın. Kit lens ile hangi alanda daha iyi olduğunuzu öğrenmeden yeni lens arayışına girmeyin. Kit lens ile de çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz
+2 oy
(415 puan) tarafından
Biraz ekonominiz ile alakalı eğer bütçeniz geniş ise evet kaliteli lensler varken kit lensler gereksiz ama dar bir bütçeye sahipseniz kit lensler ile her tür fotoğrafı çekebilirsiniz. Eğer yeni başlıyorsanız kit lens ile başlamanız mantıklı çünkü devam ettirmezseniz boşuna para vermemiş olursunuz devam edecek olursanız farklı lensleri tercih etmeye başlarsınız.
0 oy
(620 puan) tarafından
18-55 lensler başlangıç objektifleri olarak da geçer. İlk kez  fotoğraf makinesi  kullanacaksanız, 18-55 en ideal lenstir. Hem geniş hem de yakın çekimler için rahatlık sağlar. Ancak bu lenslerde her istediğiniz fotoğrafı çekmek yeterli değildir. İleride prime lenslere yönelerek çekim yapabilirsiniz.
0 oy
(340 puan) tarafından
Fotoğraf makineleri ile birlikte gelen kit lens hakkında çoğu kişi eleştiride bulunabiliyor. Fotoğraf çekimine yeni başladıysanız ve hangi alanda çekim yapacağınız konusunda kararsızsanız kit lens size göre. Çünkü kit lens ile manzara, portre ve makro çekimi konusunda çekimler yapıp beğendiğiniz alana yönelebilirsiniz.
Başkalarının ne dediğini umursamayın, eğer fotoğrafçılığa yeni başlıyorsanız kit lensinizi sevin, kit lensle nasıl daha güzel fotoğraf çekebilirim sorusunu kendinize sorun. Kit lens ile hangi alanda daha iyi olduğunuzu öğrenmeden yeni lens arayışına girmeyin. Çünkü kit lens ile çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kit lensi hor görmeyin, fiyatına göre iyidir. Makine ve Lensinizi iyi tanıyın ve bu lens iyi değil diyerek yeni lens aramaya başlamayın. Başlangıç lensi ile fotoğrafın ve fotoğrafçılığın temellerini anlayın anlamaya çalışın.
...