Fotoğrafçılık kategorisinde (380 puan) tarafından

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 oy
(600 puan) tarafından
Öncelikle CF kart ile SD kart arasındaki farkı söylemek istiyorum. CF kartlar SD kartlara göre daha hızlı ve daha pahalıdır. Daha önce CF kart kullanmadım ancak kullanan bazı arkadaşlarımdan duyduklarıma göre kullanım ömrü SD kart’a göre daha az. Daha fazla detaya girmeden alırken dikkat edilmesi gereken noktalara geçeyim..

Kapasite:CF türündeki hafıza kartlarının kapasitesi 512 GB’a kadar çıkıyor. Aynı şekilde kullanacağınız cihazın desteklediği max. kapasiteyi göz önüne alarak hafıza kartı seçimi yapın.

Max. Okuma Hızı:Hafıza kartıının maximum okuyabileceği hızın MB/sn cinsinden değeridir.

Min. Yazma Hızı:Kartın yazabileceği minimum değer MB/sn cinsinden belirtilir. Genellikle UDMA sınıflandırmasının yanında bulunur bu değer.

UDMA Sınıflandırılması:Okuyabileceği maximum değeri belirtir. UDMA1 tipindeki kartlar 16.7MB/sn değerine kadar okuyabilirken UDMA7 kartlar 10 kat daha fazla değere kadar okuyabilmektedir.
0 oy
(620 puan) tarafından
CF kartlar, SD kartın yetmediği alanlarda kullanılır. CF kart yazma ve okuma hızı bakımından yüksek kapasitelidir. Bu da büyük boyutlardaki dosyaların hızlı işlenmesini ve aktarılmasını sağlar. CF kart alırken yazma hızına bakılmalıdır. Büyük boyutlu çalışmalarda kullanılacağı için kart boyutu iyi seçilmelidir
...